wor(l)ds

інсталяція/перформанс

Cultural Center Giesinger Bahnhof (Мюнхен, 2015)
48 Stunden Neukölln Festival, UP Gallery (Берлін, 2016, відкриття фестивалю)
GRANICA, Port creative hub (Київ, 2017)

Wor(l)ds — це спроба дослідити поєднання звуків і букв, яким людська спільнота присвоїла певні змісти, проникнути всередину лексичного значення за допомогою перформанса. Йдеться не про узагальнене поняття стосовно предмета, явища, ознаки, а про те, що деякі слова, без яких неможливо уявити комунікації, по-різному відчитуються різними людьми, залежно від їхнього досвіду і вразливості.

Першим актом довготривалого дослідження стала інсталяція, що складалася з придбаних на передріздвяному розпродажі ужиткових предметів з нанесеними на них широковживаними словами — PEACE, DREAM, LOVE. Ціна на керамічну банку з написом PEACE в сувенірній крамниці в Мюнхені падала щотижня. Події на сході України загострювалися. Зима’2015 року.

Згодом до куплених в Німеччині предметів додалися польські. Напис, що зустрічався найчастіше, — HOME.

Тема 48 Stunden Neukölln Festival була означена як «надмір». В перформансі йшлося про надмірне вживання слів. Розтиражовані мільйонами, peace-dream-home втрачають сенс і використовуються виключно для оздоблення споживацького світу. Весна’2016. Кількість ВПО в Україні вимірювалася сотнями тисяч людей. Втрачаючи дім, втрачаєш необхідність його прикрашати, а отже позбавляєшся від прив’язаності до ужиткового.

Придбані в різних країнах «предмети для дому» сьогодні в більшості своїй уніфіковані, спрощені, позбавлені унікальних ознак. Речі, що свого часу мали певне сакральне значення, часто втрачають його. Напередодні перформансу в Києві, в рамках проекту GRANICA, за зниженими цінами в маркеті було придбано господарчу торбу, що, як національний прапор, складається з жовтої та блакитної смуг, та горнятко з типовим DREAM.